Telefon

444 24 87

Blog Postu

platform

MAKASLI PLATFORM NEDİR?

Makaslı platform nedir?

Platformlar veya diğer adı ile personel yükselticiler çeşitli yöntemlerle ulaşılması güç olan yüksekliklere kolay bir şekilde ulaşılmasını ve güvenli bir şekilde çalışılmasını sağlayan bir ekipmandır. Yaklaşık 50 yıldır inşaat sektörünün vazgeçilmez ekipmanları haline gelen personel yükseltici platformlar, sanayinin birçok alanında ve kurtarma operasyonları gibi hayati önem taşıyabilen operasyonlarda kullanılan araçlardır. Günümüz teknolojisi ile birçok farklı özelliğe ve kabiliyete ulaşmış olan platformlar firmaların ürün elleçleme, tamir bakım, montaj, temizlik vb. gibi birçok işi rahat ve güvenlikli bir şekilde yapmalarına olanak sağlamaktadır. Çeşitli yüksekliklerde ve kullanım çeşitliliğinde olan bu ürünler insan elinin veya buna uygun olmayan diğer ekipmanların ulaşamadığı yüksekliklere ulaşmakta ve hem ekonomik hem iş yapabilirlik anlamında büyük faydalar sağlamaktadır.

MAKASLI PLATFORMLARIN KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Makaslı platformların çok sayıda kullanım alanları bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları; Fabrikalar, inşaat alanları, alış veriş merkezleri, kargo firmaları, depolama alanları, antrepolar, ambarlar ve buna benzer birçok alanda kullanılmaktadır. Platformlar genel olarak kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Bunun dışında dış cephe işlemlerinde ve buna benzer işlemlerde dış mekanlarda da çalışabilmektedir.

MAKASLI PLATFORM ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Makaslı platformlar kullanım amaçlarına ve özelliklerine göre çeşitlenirler buna bağlı olarak akülü ve dizel olarak iki gruba ayrılırlar. Akülü makaslı platformlar genel olarak jel akülüdür ve son yıllarda bu alanda teknolojik gelişmeler yaşanmasıyla artık lityum akülü de üretilmektedir. Yükseklik olarak çok sayıda çeşide sahip olan makaslı platformlar 3 metreden 18 metreye kadar yüksekliklere sahip makinalardır.

MAKASLI PLATFORMLARIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Makaslı platformlar vinç, sepetli platform gibi ürünlerin giremeyeceği yerlerde çalışabilmesi, dar alanlardaki manevra kabiliyeti ile diğer ürünlere göre işletim maliyeti daha ekonomik, iş gücü anlamında daha tasarruflu makinalardır. Örneğin herhangi bir yükseltici üründe en az iki personele ihtiyaç duyulurken makaslı platformlarda bir personel aynı işi makaslı platform ile yapabilmektedir. Makaslı platformlar çok uygun işletme ve bakım giderleri ile firmalara büyük ekonomik avantajlar sağlamaktadır.